Haber

İstanbul’da Ulaşım Artışı Asgari Ücret Belirlenemediği İçin Ertelendi

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) gündeme getirilen 2023’te İstanbul’da toplu ulaşıma yönelik artırılan tarifenin belirlenmesi önerisi ertelendi. Taban fiyat belirlendikten sonra UKOME, Aralık ayında muhteşem bir şekilde toplanarak yeni yılda uygulanacak toplu taşıma fiyatlarını belirleyecek.

İBB UKOME toplantılarının Aralık ayı oturumu Yenikapı’da Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Ufuk Karakaya’nın başkanlık ettiği oturumda, yeni yıl toplu ulaşıma zamlı tarife için hazırlanan teklif gündeme geldi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, “Ücret düzenlemelerimiz 3 katsayılı bir tablo ile belirleniyor. Enflasyon, asgari ücret ve akaryakıt. Asgari ücret henüz kesinleşmedi. Dün sonuçlanması bekleniyordu. UKOME’yi aramamı talep ediyorum.” asgari ücret belirlendikten sonra olağanüstü toplantıya çağrılır.”

Teklif oy birliği ile kabul edildi. Taban fiyatın belirlenmesinin ardından UKOME, Aralık ayı bitmeden bir kez daha toplanarak artış oranını belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu