Ekonomi

Edwards Lifesciences hisselerinin hedefi Oppenheimer tarafından kapak tedavisi görünümüne göre yükseltildi

Pazartesi günü, tıbbi teknoloji sektörünün önde gelen oyuncularından Edwards Lifesciences’ın (NYSE:EW) hisse fiyat hedefi Oppenheimer tarafından 93,00 $’dan 100,00 $’a yükseltilirken, firma hisse senedi üzerindeki Outperform notunu korudu. Revizyon, analistin kardiyak tedaviler içinde büyüyen bir odak alanı olan transkateter triküspit kapak tedavilerinin potansiyeline ilişkin görüşünü yansıtıyor.

Oppenheimer analisti, özellikle yaşam kalitesi ve ölüm oranları açısından transkateter triküspit kapak tedavilerinin etkinliği hakkında tıp camiasında devam eden tartışmalar hakkında bilgi verdi. Firma, uzun vadede sağ ventrikül (RV) fonksiyonunun, geniş bir hasta grubu için uygun tedavi yaklaşımını (onarım veya değiştirme) belirlemek için daha güvenilir bir gösterge olarak ortaya çıkabileceğine inanıyor.

Analist, eksik ölçümler nedeniyle transkateter kenardan kenara onarım (TEER) ve transkateter triküspit kapak replasmanı (TTVR) yaklaşımlarının tam olarak değerlendirilmesindeki mevcut sınırlamaları kabul etse de, TRILUMINATE ve TRISCEND-II çalışmalarından elde edilen triküspit anüler düzlem sistolik ekskürsiyonuna (TAPSE) ilişkin mevcut verilere dikkat çekmiştir. TAPSE, RV fonksiyonunu ölçmek için kullanılır, ancak RV disfonksiyonu için bir prognostik gösterge olarak rolü tıp camiasında hala tartışma konusudur.

Analist, RV fonksiyonu ve TEER ile TTVR yaklaşımlarının karşılaştırmalı etkinliği hakkında daha derin bilgiler edinme konusunda iyimser olduğunu ifade etmiştir. Bu görüşlerin Oppenheimer’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan Yapısal Kalp Kilit Fikir Lideri (KOL) akşam yemeği etkinliğinde daha fazla tartışılması bekleniyor. Bu etkinlik, uzmanların bilgilerini paylaşmaları ve triküspit kapak bozukluğu olan hastaların tedavi stratejileri ve sonuçları üzerinde etkileri olabilecek yapısal kalp tedavilerindeki en son gelişmeleri tartışmaları için bir fırsat sağlayacaktır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu